جداکننده های مقوایی یا مقسم

شاید اکثر ما برای اسباب کشی یا جا به جایی، وسایل شکستنی را در روزنامه های باطله پیچیده و سپس در کارتن های مقوایی قرار می دهیم.

 این کار جلوگیری از برخورد اشیاء و شکستن آنهاست. اما با این کار فضای کارتن به سرعت پر می شود؛ از طرفی سعی می کنیم چند روزنامه ی دیگر مابین اشیاء قرار دهیم تا از تکان نخوردن آنها مطمئن شویم. با این حال همه ی ما بارها پس از باز کردن جعبه ها، شاهد شکسته یا ترک خوردن ظروف یا وسایل ارزشمندمان بوده ایم. با استفاده از جدا کننده های مقوایی می توانید در وقت و انرژی صرفه جویی کنید و از سالم رسیدن وسایلتان به مقصد اطمینان حاصل کنید.

 

 

 

چرا از جدا کننده های مقوایی استفاده کنیم؟ هدف اصلی از ساخت این جدا کننده های مقوایی ، ایجاد بخش های مختلف و جدا از هم در فضای انواع جعبه یا کارتن می باشد. با استفاده از این جدا کننده ها ، می توانید محصولات متعدد و اشیاء شکستنی را در یک جعبه منتقل کنید و نگران آسیب دیدن آنها نباشید. در واقع با جدا کننده های مقوایی می توان فضای درون جعبه را بهینه ساخت. همچنین این جدا کننده ها قابل بازیافت بوده و از مواد بازیافتی تهیه می شوند.

 

 

 

جدا کننده های مقوایی تیغه هایی هستند که درون یک جعبه کارتن قرار داده می شوند تا مانع از برخورد اشیاء درون جعبه شود. به طور مثال یکی از کاربرد های این جدا کننده ها در جعبه های لیوان های شکستنی است که امکان قرارگرفتن تعدادی لیوان شکستنی در کنار هم و بدون هیچ برخوردی با یکدیگر را فراهم می کند. همچنین با وجود این جداکننده ها، حمل و نقل کارتن ها آسان و بی خطر انجام می شود.

 

 

انواع جدا کننده های مقوایی

جدا کننده های دولایه (سینگل فیس): سینگل فیس از دولایه کاغذ مقوایی تشکیل شده است که یک طرف آن لایه فلوت یا کنگره دار و طرف دیگر مقوای نازک می باشد. معمولا از سینگل فیس برای بسته بندی های داخلی کارتن ها و جداکننده ها استفاده می شود زیرا علیرغم استحکام بالا، انعطاف پذیری بسیار خوبی دارند و می توانند به عنوان ضربه گیر در حمل و نقل وسایل مورد استفاده قرار گیرند. سینگل فیس ۱۰۰ درصد قابل بازیافت بوده و از منابع تجدید پذیر ساخته می شود.

 

 

جدا کننده های سه لایه و پنج لایه: جدا کننده های کارتنی در دو نوع سه لایه و پنج لایه موجود می باشند. جدا کننده های سه لایه از یک مقوای کنگره دار و دو لایه مقوا در زیر و روی آن تشکیل شده اند که استحکام بالایی دارند و در برابر آب مقاوم هستند. این جدا کننده ها با قرار گرفتن درون کارتن ها، در مصارف خانگی مانند انبار کردن وسایل، اسباب کشی و… کاربرد بسیار دارند. جدا کننده های پنج لایه از دو مقوای کنگره دار، یک لایه در مابین و ۲ لایه ی مقوایی در زیر و روی آنها ساخته می شوند. این جدا کننده ها بیشتر در صنعت و حمل و نقل اشیاء حساس یا بسیار بزرگ کاربرد دارند.

 

 

ویژگیهای جعبه های مقسم دار :

1-مقاوم در برابر مواد شمیایی و روغنی

2-مقاوم در برابر ضربه و خراش

3-قابلیت بازیافت

4-مقاوم در برابر اب

5-محافظت از قطعات الکتریکی در برابر تخلیه الکتریسیته ساکن(برق گرفتگی آنی)

6-بدون بو و ضرر

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *